Friday, June 11, 2010

[food] Eggs are GOOD for cholesterol

Why People Say Eating Lots of Eggs is Unhealthy? Eggs contain high amounts of cholesterol. 1 large egg has about 200mg cholesterol and 5g of fat. Almost half of that fat is saturated fat.

The logic is that since eggs are high in cholesterol, a high egg consumption will increase your blood cholesterol. So by cutting eggs from your diet, your blood cholesterol will decrease. This, however, isn’t how your body works.

Facts on Cholesterol. You can find studies showing that high cholesterol levels will make you live longer and more immune to infections & diseases than low cholesterol levels. More facts:

> Your Body Makes Cholesterol. Your liver makes 3-6x more cholesterol than you can get eating eggs and other animal products.

> Cholesterol is Vital To Your Body. You need it for the production of steroid hormones like Testosterone and to build & repair cells.

> Dietary Cholesterol Isn’t Bound to Blood Cholesterol. There’s no relation to cholesterol & saturated fat intake to higher cholesterol levels.

More here.

25 comments:

 1. Mośku, jak się nie znasz za bardzo to nie ucz księdza dzieci podrywać ;P
  Cholesterol jest niezbędny, żeby żyć - owszem, jest przecież nawet jednym z głównych składników błon komórkowych ale kurwa, każde dziecko wie, że WSZYSTKO w nadmiarze jest szkodliwe.
  Opowiem ci bajkę o tym, że cholesterol jest wyłapywany z krwiobiegu dzięki receptorom w błonie komórkowej. Jeżeli jest dosyć dużo cholesterolu to wszystkie receptorki już mają ten cholesterol (na drodze egzocytozy regulowanej, że tak fachowo powiem, lecą w pęcherzykach do środka komórki [potem wrócą]), a część cholesterolu nadal sobie krąży we krwi. Cholesterolek sobie z drugim cholesterolem się zlepi i będziesz miał debilu zator w żyle i koniec. Dzięki.

  ReplyDelete
 2. ja bym się tak nie orała tym cholesterolem, grunt to nie wpieprzać byle czego, nie używać margaryny, ograniczać czerwone mięso, jeść dużo witaminy C (która odgrywa kluczową rolę w metabolizmie cholesterolu) i będzie git. :)

  ReplyDelete
 3. @Prentki - gdybyś doczytał do końca to byś zauważył że ten tekst to fragment większego, do którego dałem link. nie był pisany przeze mnie. a wrzuciłem by rozpowszechnić obalenie mitu związanego ze szkodliwością jaj.

  ReplyDelete
 4. Nie zobaczyłem tylko: more here ;P
  Nie słuchaj się jednego typka jak jakiegoś mesjasza, wciąż większość świata naukowego uczy, żeby uważać i nie wpierdalać takich ilości. Zasada: wszystko może być szkodliwe w nadmiarze obowiązuję według mnie wobec wszystkiego.

  ReplyDelete
 5. To nie jest jeden typek, wystarczy wygooglować - About 170,000 results, ja wybrałem najładniejszą stronę na źródło ;)

  Pytanie kiedy już jest nadmiar a kiedy jeszcze nie? Czy jeśli jem codziennie omlety z 4 jaj to coś mi grozi?

  ReplyDelete
 6. Bez przesady z tym cholesterolem. Jak trenujesz codziennie to wszysko spalisz. Jednakże jedzenie jajek w takich ilościach jak podałeś mogłoby się źle odbić na ludziach którzy się wogóle nie ruszają (albo rzadko).

  ReplyDelete
 7. Cholesterolu tak łatwo się nie "pali" ;P
  3 jajka dziennie - to już jest ponoć za dużo, ale ja jak jem to jem jajecznicę z 3, bo 2 to trochę za mało na patelnię XD. No ale ja nie jem codziennie.

  ReplyDelete
 8. Wygoogluj sobie being gay, pewnie będzie więcej wyników, a potem zostań gejem ;P

  ReplyDelete
 9. Podziwiam, że chce ci się jeszcze czytać tę całą czczą dyskusję, zważywszy na to, że niektórzy tutaj udają mądrzejszych niż pewnie w rzeczywistości są. Ile można się rozprawiać na temat biednych jajek.

  ReplyDelete
 10. Po to są te komenty łosiu żeby była dyskusja, jakby Folmi jej nie chciał to by zablokował komenty i czytał moich idiotyzmów i komentów w stylu: ale wszyscy są głupi a ja jestem mądry, nie gadam z wami

  ReplyDelete
 11. OMG xd jesteśmy tylko na undergroundowym blogu, gdzie prawie każdy zna każdego i nie odbiera komentów innych śmiertelnie poważnie. to nie kółko różańcowe, nie zachowujmy się jak jakieś dewotki z ciechocinka

  ReplyDelete
 12. Dobra - to co jest lepszego od jajek?

  ReplyDelete
 13. Ale omlety to też jajka OMG xD.

  !jajka, not(jajka), ~jajka, nie jajka tylko coś innego xD

  ReplyDelete
 14. Od jajek lepsze jest piwo :D Ale jedno z drugim też pasuje dobrze - na przykład ostatnio Folmi zrobił nam na wieczorku filmowym u mnie omlety, do tego piwko i szisza ;)

  ReplyDelete
 15. E tam piwo. Wóda jest najlepsza, najczystsza, najzdrowsza, najmocniejsza i najpiękniejsza... ale o żarciu gadamy a nie o piciu xD

  ReplyDelete
 16. Piwo to zupka chmielowa, a zupkę się nie tylko pije ale i je :D.
  Wóda?! Wóda jest ostateczna.

  ReplyDelete
 17. Wóda jest nie tylko ostateczna ale także pierwsza - bo od niej wszystko się zaczyna. Tak swoista Alpha i Omega ludzkiej egzystencji xD

  ReplyDelete
 18. Wóda była za późno, bo na początku ludzie nie potrafili wyprodukowaćaż 40% alkoholu ;)
  Wóda niszczy

  ReplyDelete
 19. Alkohol jest po to aby niszczyć. >70% niszczy wszystkie bakterie w przełyku (przydatne w podróży xD), >40% niszczy gardło aby kształtować wokal, >7% jest odpowiedni do picia.

  ReplyDelete
 20. Zależy na jaki ma kształtować ten wokal - chyba na gardłowy i chropowaty ;)

  ReplyDelete
 21. No raczej. xD

  ReplyDelete