Wednesday, June 9, 2010

[life] Reasons to leave Poland

Beside abstinence, another question I'm being constantly asked and on which I'm becoming being bored to reply constantly the same answers. So I made this short and clear, universal reply.

> first, read this art
> mentioned in above art taxes, thievery corporation called ZUS
> poverty
> people
> government - all right, its connected with people but more reasons look better ;)
> Poland's suspiciously excessively allied with USA
> waaay too high position of catholic church
> crime
> roads' state
> hell no, don't want to stay all life in one place. didn't learn english in vain

So, where I'd like to live my life? Thinking about Canada or New Zealand.

20 comments:

 1. True men go to Russia!

  ReplyDelete
 2. True men are fed with little babies to gain the powah of Hell!

  ReplyDelete
 3. I widzisz Folmi, tutaj uwydatnia się twoja główna cecha jeśli chodzi o sprawy życiowo-trudne: ucieczkowość XD
  To samo jest z alkoholem, nie potrafisz wypić mniej, musisz całkowicie zrezygnować, ale to akurat jest pikuś, zresztą zdrowy pikuś, ale nie o to tu chodzi.
  Chodzi o to, że... nie starasz się za nic zmieniać danego ci stanu rzeczy, nie walczysz, tylko idziesz na łatwiznę - uciekasz (zresztą to czy emigracja jest łatwizną to kwestia sporna, Folmi - tam nie będzie sielanki).
  W Polsce jest bieda [ale też - bez przesady], ale nic z tym nie chcesz zrobić. Nie chcesz własną przedsiębiorczością tego zmienić, rząd przeszkadza, nie chcesz go obalić, manifestować przeciwko niemu, cokolwiek.
  Ludzie? Na całym świecie są różni (tam gdzie pojedziesz, będę ubożsi o pare zalet, które mają ludzie tutaj, których na razie nie dostrzegasz, zaufaj mi) Polska ma sojusz z USA? A twoja ukochana Kanada, co - nie ma?!
  Kościół katolicki? Padnie, albo się zmieni, albo będzie miał parę procent "wiernych", to jest nie do uniknięcia, a poza tym bez przesady - mi - ateiście, łatwo jest tu żyć. Praktycznie zero bezpośredniego wpływu.
  Crime? Nie rozśmieszaj mnie. Mafia szantażuje twoją rodzinę? Pobili cię dotkliwie? Nie? Ano masz.
  Roads state? Nagle jesteś kierowcą klącym na drogi?
  Każda z tych rzeczy jest do zmienienia, ale ty nie wiesz jak to zmienić.
  Przeprowadzisz się do jednego z tych pachnących krajów, gdzie ludzie mają wszystkich w dupie - bo jest im za dobrze. Będą na ciebie patrzeć trochę krzywym okiem, bo będziesz im się zawsze wydawał trochę inny, a ty gdzieś tam wewnątrz będziesz czuł, że nie jesteś stąd i że nie pasujesz. Może będziesz miał dobrą robotę i żonę, ale gdzieś tam daleko zostawisz przyjaciół, a nowych będzie się znajdywało bardzie trudno - to już nie będą ci z którymi w szczeniackich czasach przeżyłeś całe epizody pojebanych przygód, które związały cię z nimi bardzo mocno.
  Ciekawość świata, jest zaletą, ale docenienie tego co się ma też nią jest. Zastanów się nad tym i nie zostawiaj nas ;) Przynajmniej nie na zawsze. Wyjedź na 5 lat po studiach ale obiecaj, że po tych pięciu latach wrócisz tu też na 5 a dalej już rób co uważasz za stosowne ;)

  ReplyDelete
 4. Już taki jestem. Lubię radykalne, barbarzyńskie rozwiązania.

  Nie jestem totalnym egoistą, dlatego dla dobra kraju idę głosować na JKM ;) Jasne, mógłbym robić więcej, nawet poświęcić temu życie jak JKM (za co go podziwiam), ale to nie jest mój priorytet. Ja chcę tylko w spokoju tworzyć gry, a politykę zostawić mądremu rządowi (takiemu jak jest w koloniach brytyjskich albo Skandynawii). Jak jeszcze mam dodatkowo czekać niewiadomo ile na zmianę rządu albo co gorsza samemu się angażować w jego poprawę to ja pierdole takie coś.

  Ale strój i rząd nie jest największym problemem tego kraju.

  Jest nim ogólna mentalność całego narodu.
  Gdyby każdy leń taki jak ja, rozsądnie wyjechał i dał działać tym, którzy czują się związani z tym krajem, to by może coś się zmieniło. Ludzie zamiast wyjechać wolą zostać w tym bagnie i dawać się dymać, ale mimo to nie robić nic poza narzekaniem. Wiele czynników wykształtowało taki idiotyzm narodowy, ale głównie komuna - państwo opiekuńcze (teraz "dupokracja") i kościół - "dam na tacę, pójdę się w niedzielę wyspowiadać a od następnego tygodnia dalej grzeszę". No i alkohol, ale u nas nie jest jeszcze tak źle jak w Rosji.

  Póki co widzę 2 rozwiązania dla tego kraju:
  1) powinien zostać anektowany przez jakieś silne państwo, np. Niemcy
  2) masowa imigracja ludności chińskiej do Polski po obaleniu komunizmu w ich kraju. Nastąpiłoby wymieszanie kultur i być może zanikłyby dzięki temu cwaniackie cechy narodu, a wzrosła pracowitość, porządkowość, itp.

  Chodziło mi o to że Polska jest takim pieskiem USA, to więcej niż sojusz.

  "mi - ateiście, łatwo jest tu żyć"
  Na mnie kościół też nie ma bezpośredniego wpływu, ale poza mną są inni ludzie, z którymi mam do czynienia na codzień i którzy z kolei, chcąc nie chcąc, oddziałują na mnie. Klechy mają za duże wpływy w polityce, ale to nie jest jeszcze najgorsze. Kościół wywoływał przez wieki i wywołuje szerokie szkody moralno-umysłowe na całym narodzie. Nawet po upadku tej jawnej mafii, ich naprawa potrwa jeszcze kilka pokoleń.

  "Crime? Nie rozśmieszaj mnie. Mafia szantażuje twoją rodzinę? Pobili cię dotkliwie? Nie?"
  Skradziono mi rower, moją matkę napadnięto, mnie nigdy, ale 2x byłem świadkiem, poza tym b.dużo moich znajomych skroili. Co, wszyscy kłamali? Regularnie słyszę też o włamaniach na osiedlu. Nie czuję się bezpiecznie na własnym osiedlu, a co dopiero na mieście. To nie bajki. To się dzieje na codzień, po prostu my już się przyzwyczailiśmy do tego i zaczynamy uważać za normalne. To nie jest normalne. To jest POPIERDOLONE. Agresorami najczęsciej są ludzie młodzi, niedokształceni. Czyja to wina? Rodziców, ale też głównie rządu, który nie wspiera i nie rozwija systemu edukacji, który wymaga zmiany. Ale $$$ na świątynie i pomniki mają zawsze.

  "Roads state? Nagle jesteś kierowcą klącym na drogi?"
  Jedna jazda rowerem wystarczyła by się na to wkurwić.

  "a ty gdzieś tam wewnątrz będziesz czuł, że nie jesteś stąd i że nie pasujesz"
  Znasz historię Australii? To właśnie kraj wyrzutków społecznych. W tego typu krajach, wielo-kulturowość to coś normalnego. W Kanadzie jest więcej imigrantów niż w Polsce i na pewno mają się lepiej niż tutaj. Czytam fora emigrantów to wiem ;)

  "z którymi w szczeniackich czasach przeżyłeś całe epizody pojebanych przygód" - hahaha tu się zgodzę. i to jedyne czego będzie mi brakować z tego kraju.

  ReplyDelete
 5. z Polski nie należy uciekać, należy w niej zostać i budować nową rzeczywistość. jesteśmy pokoleniem wolnym od naleciałości komunizmu, świat należy do nas, jesteśmy w stanie zmienić wszystko, jeśli tylko zechcemy wziąć sprawy w swoje ręce i przestaniemy kopiować wzorce naszych rodziców, którzy nauczyli nas na wszystko narzekać, zamiast działać.
  ojczyznę trzeba kochać i szanować, a to znaczy opiekować się nią :-) jak matką, która na starość niedołężnieje i nie poradzi sobie, jeśli jej nie pomożemy...

  co do linka - Korwin-Mikke chce kategorycznie znieść ZUS i parę innych niepotrzebnych rzeczy, nie wiem jak Ty się na to zapatrujesz, ale mnie to przekonuje (i nie tylko to). tzn. jeszcze nie jestem pewna na kogo będę głosować, ale póki co on prowadzi :P

  ReplyDelete
 6. Zgadzam się z
  "jesteśmy pokoleniem wolnym od naleciałości komunizmu, świat należy do nas, jesteśmy w stanie zmienić wszystko, jeśli tylko zechcemy wziąć sprawy w swoje ręce i przestaniemy kopiować wzorce naszych rodziców, którzy nauczyli nas na wszystko narzekać, zamiast działać."

  Nie zgadzam się z
  "z Polski nie należy uciekać, należy w niej zostać i budować nową rzeczywistość."
  "ojczyznę trzeba kochać i szanować, a to znaczy opiekować się nią :-) jak matką, która na starość niedołężnieje i nie poradzi sobie, jeśli jej nie pomożemy..."
  Uważam się za wolnego obywatela świata ;) który, choć nie mógł wybrać gdzie się urodzi, ma pełne prawo wybrać gdzie spędzi resztę życia, jest pozbawiony zobowiązań patriotycznych, wobec ojczyzny, itp.
  Prędzej czy później cały świat będzie jednym państwem i takie kwestie stracą na znaczeniu.

  O niechęci JKM do ZUSu wiem od dawna, właśnie m.in. dlatego na niego oddaję głos.

  ReplyDelete
 7. nie wiem, czy naprawdę chcemy tego aby świat stał się jednym państwem. unifikacja z czasem się dokona, ale nie wydaje mi się aby należało się do tego spieszyć na siłę.

  mogę Cię zapewnić, że sam wybrałeś sobie miejsce w którym się urodziłeś, swoich rodziców i otoczenie w jakim się wychowałeś. wszyscy to robimy jeszcze przed narodzinami.

  fajnie, że jesteś kolejną osobą która głosuje na JKM - może dostanie się do drugiej tury ;]

  ReplyDelete
 8. "politykę zostawić mądremu rządowi (takiemu jak jest w koloniach brytyjskich albo Skandynawii)"
  I ty chcesz głosować na JKM?! XD Przecież w Szwecji jest ultra socjalizm, a JKM jest ultra anty socjalistą.
  Nie mówię, że przestępczość tu nie istnieje, ale maleje i nie jest źle. Skoro przytaczasz historię, że twoją matkę napadli to zabierz ją ze sobą a nie zostawiaj na pastwę polskiej przestępczości.
  Świat na pewno nie będzie nigdy jednym państwem, prędzej wszyscy się wykończą niż zjednoczą.

  Oj Folmi właśnie to jest najgorsze, że uciekają stąd ci, którzy nie powinni. I tak jest od lat. Zostaje ciemnota-plebs-ciemnogród. Ci którym zależy, którzy są wykształceni i chcą żyć tu jak ludzie nie potrafią nic zmienić, bo jest ich za mało.
  Dla mnie emigracja, będzie albo przymusowa, bo nie będzie tu dla mnie pracy, albo godnej pracy, albo chwilowa. Na pewno zawsze będę chciał tu wrócić, robić polski rap, polskie rysunki, polskie grafiki, pisać polskie opowiadania, rozmawiać z ludzmi, próbować coś pozytywnego w to tchnąć.
  Gdyby wszyscy myśleli jak ty Polska stała by się ostateczną dupą świata, a wystarczy spojrzeć na krajobraz by stwierdzić, że ta kraina nie nadaję się do bycia pustynią.

  ReplyDelete
 9. "fajnie, że jesteś kolejną osobą która głosuje na JKM - może dostanie się do drugiej tury ;]"

  Z 3% poparciem i kontrolowanych przez PiS i PO mediach? - powodzenia. xP  "Oj Folmi właśnie to jest najgorsze, że uciekają stąd ci, którzy nie powinni. I tak jest od lat. Zostaje ciemnota-plebs-ciemnogród. Ci którym zależy, którzy są wykształceni i chcą żyć tu jak ludzie nie potrafią nic zmienić, bo jest ich za mało."

  Trafiłeś w sedno sprawy.  "1) powinien zostać anektowany przez jakieś silne państwo, np. Niemcy"

  Było tak i było bardzo źle. Ale odwrotnie chętnie xD.  "2) masowa imigracja ludności chińskiej do Polski po obaleniu komunizmu w ich kraju. Nastąpiłoby wymieszanie kultur i być może zanikłyby dzięki temu cwaniackie cechy narodu, a wzrosła pracowitość, porządkowość, itp."

  Nie. Spójrz na Londyn - są tam chyba wszystkie narodowości a cwaniactwa, złodziejstwa, szulerstwa, niechęci i konfliktów na tle narodowościowym jest tam wiele - dlatego wielu Polaków spierdziela stamtąd jak najszybciej.

  Belgia - mamy wymieszanie kultury zachodnioeuropejskiej i muzułmańskiej. Muzułmani wkurwiają się bo zabiera im się podstawowe prawa religijne a reszta się wkurwia bo muzułmanie się wkurwiają.
  Francja - dość pokaźna mniejszość (chyba już raczej nie mniejszość) afrykańska. Żyje najczęściej w dzielnicach biedy i drastycznie zwiększa statystyki dot. przestępczości.  i na zakończenie:
  Dlaczego jedziesz kraj, który ma na chwilę obecną najstabilniejszą sytuację ekonomiczną w Europie (i lepszą niż w USA), PKB w kryzysie +1,8% a w bierzącym kwartale nawet 3%, średnie bezrobocie (tu już się poprawia) i jeden z wyższych poziomów kształcenia studentów?

  ReplyDelete
 10. "Prędzej czy później cały świat będzie jednym państwem i takie kwestie stracą na znaczeniu."

  Myślał tak Juliusz Cezar, Aleksander Wielki, Napoleon, Adolf Hitler, Józef Stalin i myśli Unia Europejska... reszty nie trzeba wyjaśniać.

  ReplyDelete
 11. "mogę Cię zapewnić, że sam wybrałeś sobie miejsce w którym się urodziłeś, swoich rodziców i otoczenie w jakim się wychowałeś. wszyscy to robimy jeszcze przed narodzinami."
  Znowu ten Hejal ;>
  Jakoś nie jestem do tego przekonany.

  "I ty chcesz głosować na JKM?! XD Przecież w Szwecji jest ultra socjalizm, a JKM jest ultra anty socjalistą."
  Jest socjalizm, bo ludzie tam do tego dojrzeli i rząd może sobie na to pozwolić.

  "Skoro przytaczasz historię, że twoją matkę napadli to zabierz ją ze sobą a nie zostawiaj na pastwę polskiej przestępczości."
  Wtedy miałem jakieś 6 lat i to było pod blokiem. Na szczęście okoliczne pijaczki przepędziły agresora.

  "Świat na pewno nie będzie nigdy jednym państwem, prędzej wszyscy się wykończą niż zjednoczą."
  Ja jednak wciąż staram się wierzyć, że kiedyś nastąpi duchowa rewolucja, o której trąbią new-agersi.

  ""1) powinien zostać anektowany przez jakieś silne państwo, np. Niemcy"
  Było tak i było bardzo źle. Ale odwrotnie chętnie xD."
  A czemu tak było? Bo już wcześniej było bardzo źle. W państwie jedna wielka anarchia to się Prusy, Austria i Rosja zlitowały. Naród sam się o to prosił. Przeciętny chłop miał gdzieś czy rządził Polak czy Niemiec, zależało mu przede wszystkim na tym by nie umrzeć z głodu.

  @bOdziO - akurat podałeś 3 państwa w których pełno "afro-europejczyków", turków i innych pakisów, a bezczelnie uogulniając to nie są zbyt pracowite narody. Np. w Australi żyją też różni ludzie i jakoś nie słyszę o zamieszkach.

  Co mi po PKB jak pod względem systemu podatkowego jesteśmy na szarym końcu świata, za Burkina Faso (!). Poza tym stabilna ekonomia i wzrost PKB nie musi wcale oznaczać polepszenia stopy życiowej szarego człowieka. Kształcenie studentów jest przestarzałe, tak samo jak cały system edukacji zresztą.

  ReplyDelete
 12. "Jest socjalizm, bo ludzie tam do tego dojrzeli i rząd może sobie na to pozwolić."
  Lol? Więc do socjalizmu się dojrzewa, acha XD To już zupełnie nie rozumiem dlaczego chcesz na Korwina-Mikke głosować, skoro uważasz, że to do socjalizmu trzeba dojrzeć. Ja myślałem, że to od socjalizmu się odchodzi jak społeczeństwo jest "dojrzałe".
  "Przeciętny chłop miał gdzieś czy rządził Polak czy Niemiec, zależało mu przede wszystkim na tym by nie umrzeć z głodu."
  Radzę poczytać sobie o powstaniach.
  "w Australi żyją też różni ludzie i jakoś nie słyszę o zamieszkach."
  Ale Australia nie leży w Europie. Tutaj bardzo szybko dojdzie do radykalnej zmiany cywilizacyjnej z chrześcijańskiej europy do muzułmańskiej europy, bo jedno małżeństwo rdzennie europejskie ma średnio jedno dziecko, albo 2, a jedno małżeństwo imigracyjne ma 7-8. Tutaj za paredziesiąt lat może nie być nawet mieszaniny kulturowej. Będzie tylko Allah Akhbar.

  ReplyDelete
 13. Niech głosuje na kogo chce, a Prentki nie pisz do mnie na gg na kogo mam głosować bo sam wiem co mam robić xD.

  Co do sytuacji w Europie:
  Dlatego nasza biała rasa panów powinna się zjednoczyć i raz na zawsze wykurzyć tą chołotę tam gdzie jest ich miejsce czyli w kopalniach w Afryce.

  Anyway: cisza wyborcza!

  ReplyDelete
 14. "To już zupełnie nie rozumiem dlaczego chcesz na Korwina-Mikke głosować, skoro uważasz, że to do socjalizmu trzeba dojrzeć."
  Inny ustrój będzie odpowiedni dla szwedów, inny dla polaków. Narody są jak dzieci których trzeba wychowywać w indywidualny sposób.

  "Radzę poczytać sobie o powstaniach."
  Co, chłopi w powstaniach brali udział? Powstania swoją drogą też były dobre. Co 4ty powstaniec pistolet do ręki i hurra na czołgi. I jeszcze dzisiaj świętuje się przegrane powstania.

  "Tutaj bardzo szybko dojdzie do radykalnej zmiany cywilizacyjnej z chrześcijańskiej europy do muzułmańskiej europy (...) Tutaj za paredziesiąt lat może nie być nawet mieszaniny kulturowej. Będzie tylko Allah Akhbar."
  Nie widzę w tym nic złego. Każdy człowiek jest w końcu równy. Nikt nie płacze że teraz jest najwięcej białych chrześcijan. Poza tym kiedy do tego dojdzie to nas już i tak pewnie niewiele będzie to obchodzić.

  "Dlatego nasza biała rasa panów powinna się zjednoczyć i raz na zawsze wykurzyć tą chołotę tam gdzie jest ich miejsce czyli w kopalniach w Afryce."
  Hahaha

  ReplyDelete
 15. Nie pisałem ci na kogo masz głosować Bodzio, tylko na kogo masz nie głosować ;)
  "Dlatego nasza biała rasa panów powinna się zjednoczyć i raz na zawsze wykurzyć tą chołotę tam gdzie jest ich miejsce czyli w kopalniach w Afryce."
  Bodzio załamałeś mnie, mógłbyś dodać chociaż "XD" żebym wiedział że to żart ;P.
  "Co, chłopi w powstaniach brali udział? Powstania swoją drogą też były dobre. Co 4ty powstaniec pistolet do ręki i hurra na czołgi."
  Kurwa mać, gdzie ty czołgi w XIX wieku żeś wypatrzył. Były też powstania chłopskie mośku ;P.
  "Narody są jak dzieci których trzeba wychowywać w indywidualny sposób." Właśnie ten na kogo chcesz głosować nie chce traktować narodu jak dziecka i tym się różni od całej reszty.
  "Poza tym kiedy do tego dojdzie to nas już i tak pewnie niewiele będzie to obchodzić."
  Mów za siebie. Ważne, że teraz mnie obchodzi.

  ReplyDelete
 16. "Kurwa mać, gdzie ty czołgi w XIX wieku żeś wypatrzył. Były też powstania chłopskie mośku ;P."
  To powstania tylko w XIX wieku były?

  Turcy źli? Nie jesteś tolerancyjny :D

  ReplyDelete
 17. Kurwa, a kiedy byliśmy za zaborami ruska i niemca? w XIX wieku, końcówce XVIII i początku XX. O tym gadamy.

  ReplyDelete
 18. Skoro mówiłem o czołgach to oczywiste, że nie miałem na myśli powstań podczas zaborów. Aż tak źle z historią u mnie nie jest ;)

  ReplyDelete
 19. I've told you about what I think about it before, I agree with Prentki totally.
  "Ja chcę tylko w spokoju tworzyć gry"- http://i56.tinypic.com/auf6eb.png ;)

  ReplyDelete